2014. április 23. | English | Deutsch

2010. december 11. 4:59

Vágányzári hírek


A MÁVINFORM hírei pályafelújításokról, menetrend-módosulásokról:

Belföldi vasúti hírek, előre tervezett pályafelújítások és módosított menetrendek:

(A vasútvonal sorszáma - a menetrendben a "menetrendi mező" - szerint csoportosítva)

Rövididejű menetrend-változások:

pótlóbusz35. A Kaposvár–Siófok vonalon július 13-tól további intézkedésig módosított menetrenddel közlekednek a vonatok, továbbá Kisbárapáti és Karád között vonatpótló buszok szállítják az utasokat a júniusi rendkívüli időjárás okozta pályahibák miatt. 2010. július 21-én, szerdától módosított menetrend alapján, Andocs vasútállomás /Nagytoldipuszta/ kiszolgálása érdekében a vonatpótló autóbuszokhoz, illetve autóbuszoktól ingázó kisbusz közlekedik. A július 21-től érvényes hirdetmény.

 

módosított menetrend70. A Budapest–Vác–Szob vonalon, november 17-től december 11-ig módosított menetrend szerint járnak a vonatok, mert Nagymaros és Szob között karbantartási munkákat végeznek. Hirdetmény

 


Folyamatos, több hétig tartó felújítási, építési munkálatok:

módosított menetrendA Budapest–Székesfehérvár vonal átépítése október 17-től újabb szakaszához érkezett

Október 17-től december 11-ig változott a menetrend a Budapest–Székesfehérvár vonalon. Az építési munkák idején Martonvásár–Kápolnásnyék között csak egy vágányon közlekednek a vonatok, ezért felhívjuk utasaink figyelmét, hogy 2010. október 17-től december 11-ig a Budapest–Székesfehérvár vonalon közlekedő vonatok a közforgalmú menetrendben meghirdetettől eltérően módosított menetrend szerint fognak közlekedni. (Budapest-Déli – Székesfehérvár – Budapest-Déli viszonylat hirdetménye.)

  • Budapest–Tapolca–Budapest viszonylatban közlekedő vonatok Budapest és Székesfehérvár között kerülő útirányon, Pusztaszabolcson át közlekednek.
  • A közforgalmú menetrend szerint Budapest-Déli pályaudvarról 6:06-kor és 16:31-kor Székesfehérvárra induló, valamint a Székesfehérvárról 5:21-kor és 6:21-kor Budapest-Déli pályaudvarra induló személyvonatok nem közlekednek.

A módosított menetrend miatt egyes csatlakozó vonatok menetrendje is változik!A csatlakozó vonalak hirdetményei az alábbi viszonylatokra kattintva megtekinthetők:

40a, Budapest-Kelenföld – Budapest-Déli pályaudvar

44. Pusztaszabolcs–Székesfehérvár–Pusztaszabolcs

40a., 42. Budapest-Déli – Dunaújváros – Budapest-Déli

30. Székesfehérvár–Siófok–Székesfehérvár

29. Budapest–Balatonfüred között, a közforgalmú menetrendben szereplő, a Budapest-Déli pályaudvarról 6:16-kor, 6:51-kor, 12:16-kor, 15:01-kor, 18:16-kor induló, a Székesfehérvárról 7:32-kor, 8:28-kor, 14:28-kor, 18:07-kor és 20:28-kor induló vonatok Gárdony állomás érintése nélkül, hosszabb menetidővel és kerülő útirányon közlekednek! Székesfehérvár–Balatonfüred hirdetmény.


Nemzetközi vasúti hírek:

módosított menetrendA horvát vasúttól kapott tájékoztatás alapján értesítjük az utasokat, hogy földcsuszamlás okán végzett helyreállítási munkálatok miatt Kopricnica–Krizevci között az alábbiak szerint vonatpótló autóbusz közlekedik:

2010. december 10/11-én

- EN 241 Venezia S.L. –Budapest-Keleti teljes útvonalon közlekedik,

- EN 240 Budapest-Keleti–Venezia S.L. teljes útvonalon közlekedik.

 

módosított menetrendÉrtesítjük az Ausztriába és Svájcba utazó utasainkat, hogy pályaépítési munkálatok miatt az alábbi menetrendi változások lépnek életbe:

  • 2010. december 4/5-én és 11/12-én a Budapestről menetrend szerint 19:05-kor induló EN 466 számú, WIENER WALZER vonat Zell am See állomáson át közlekedik, előrelátható érkezésZürich főpályaudvarra 7:20 helyett kb. 8:30 órakor.
  • 2010. december 11/12-én a Zürichből 22:40-kor induló EN 467 sz., Wiener Walzer vonat Zell am See állomáson át közlekedik, a vonat érkezése Hegyeshalom állomásra kb. 10:01-kor várható. Az EN467 sz. vonat a Salzburg Hbf (főpályaudvar) helyett Salzburg Süd állomáson áll meg.

módosított menetrend- A Lengyel Vasúttól kapott tájékoztatást alapján értesítjük, hogy a Moszkva–Varsó viszonylatú 11-es számú vonat 2010. augusztus 30/31-én, míg az ellenirányú 12 sz. vonat 2010. augusztus 31/szeptember 1-jén közlekedik utoljára.

Fentiekkel összefüggésben a Moszkva–Prága viszonylatú 21/408 sz. Vltava vonat útvonala, menetrendje 2010. augusztus 31-től kezdődően, míg ellenirányban a 409/22 sz. Vltava vonat útvonala, menetrendje 2010. szeptember 1-jétől kezdődően, részben változik, az alábbiak szerint:

21 ------ 23.44    MOSKVA  BEL. 08.48 ------  
  02.46 03.09    Wiazma 05.00 05.23  
  05.01 05.05

   Smoleńsk

02.55 03.00  
  05.28 05.42    Orsza 00.18 00.31  
  08.07 08.25    Mińsk  21.39 21.55  
  10.12 10.14    Baranowicze 19.55 19.58  
  12.26 14.40    Brest Centr. 15.50 17.47 22
14012/3 13.58 14.48    Terespol    13.27 14.04  
408 16.02 16.04    Łuków 12.12 12.14  
  16.26 16.27    Siedlce 11.51 11.52  
  17.36 17.53    Warszawa Wschodnia 10.02 10.47  
  18.00 18.10     Warszawa Centralna 09.50 09.55  
  21.53 22.10    Katowice 04.57 05.12  
  23.29 23.30    Zebrzydowice 03.49 03.50 41012/3
  23.48 00.42    Bohumin  03.09 03.29  
  00.50 00.52    Ostrava hl. n. 03.00 03.02  
  00.59 01.01    Ostrava Svinow 02.51 02.53  
  02.02 02.05    Olomouc 01.49 01.52  
  03.39 03.44    Pardubice 00.12 00.14  
  04.13 04.17    Kolin 23.45 23.47  
  05.05 -------      PRAHA  Hl. N.  -------  23.00 409

 

A fenti módosításokkal összhangban a Hivatalos Menetrendkönyvben szereplő Minszk–Budapest-Keleti pu. viszonylatú BC WLB ksz. 360 közvetlen hálókocsi a 21/408/407/EN 477 sz. vonatokkal 2010. augusztus 29/30-án, míg ellenirányban az EN 476/406/409/22 sz. vonatokkal 2010. augusztus 30/31-én közlekedik utolsó alkalommal.

A Budapest–Brest–Moszkva és visszafelé, illetve a Szentpétervár–Budapest-Zágráb és ellenkező irányba közlekedő kocsik közlekedéséről a Közforgalmú Menetrendhez kiadásra kerülő 3. számú módosítás tartalmaz adatokat.

 

 

módosított menetrend- A román vasúttársaság által közölt információk alapján a Zaránd IC és az Ister EN vonatok menetrendjében a következő változások lesznek:

379/378-as számú Zaránd Intercity

Az utasforgalom alakulása miatt,

2010. július 15-től az IC 379 számú Zaránd IC vonat csak Budapest–Arad viszonylatban közlekedik.

2010. július 16-tól az IC 378 számú vonat csak Arad–Budapest viszonylatban közlekedik.

473/472 Ister EN

Pályaépítési munkák miatt,

2010. július 31-től a 472 számú Ister EN vonat menetrendje Romániában megváltozik. A vonat Teius (Tövis) érintése nélkül közlekedik.

2010. augusztus 1-től az 473 számú Ister EN  vonat menetrendje Romániában megváltozik. A vonat Teius (Tövis) érintése nélkül közlekedik.

Ugyancsak a nemzetközi utasforgalom alakulása miatt,

2010. július 15-től a 372-es számú TRANSSYLVANIA  IC vonatban nem közlekedik a 455 számú kocsi

2010. július 16-tól a 373-as számú TRANSSYLVANIA  IC vonatban nem közlekedik a 455 számú kocsi.


MÁVINFORM - Hallhatnak minket:

az ATV Reggeli Jam műsorában 8:05-kor és 8:35-kor péntekenként,

a RadioQ-n élőben hétköznaponként 6:45-kor, illetve 16:30-kor,

a Magyar Katolikus Rádió országos frekvenciáin hétköznap 6:40-kor, 7:40-kor, 8:40-kor,

az MR1-Kossuth rádióban a Hajnaltáj és a 180 perc műsorában.

Minden médiafelületen megtalálnak minket és a friss információinkat (televízió, rádió, internet) amennyiben közérdeklődést felkeltő esemény történik, azonnal, a nap 24 órájában.

MÁVINFORM: Sigulinszki Tibor szóvivő, Both Ferenc sajtó szakelőadó, Miklós Éva sajtó szakelőadó, Peiper Károly kommunikációs szakértő

 


MÁV-START - elektronikus vasúti menetrend

A 2009/2010. évi Menetrend és módosításai:

A teljes 2009/2010. évi belföldi menetrend letölthető, illetve vonalanként is elérhető.

A 2009/2010. évi menetrend 3. számú módosítása ide kattintva érhető el.

Megjelent a 2009/2010. évi menetrend 2. számú módosítása, amely innét egy kattintással elérhető.

Megjelent a 2009/2010. évi menetrend 1. számú módosítása, amely innét egy kattintással elérhető.

 


Piktogramok jelentése:

módosított menetrendAz érintett vonalon, vonalszakaszon módosított menetrend szerint közlekednek a vonatok a feltüntetett időszakban.

 

pótlóbuszAz érintett vonalon, vonalszakaszon vonatpótló autóbuszok szállítják az utasokat a feltüntetett viszonylatban és időszakban. Esetenként a menetrend is módosul.

 

akadályFelsővezetékszakadás, síntörés vagy bármely egyéb körülmény következtvében a vonatok közlekedését váratlan akadály nehezíti vagy lassítja.


 

A változásokról a MÁVDIREKT 06-40/49-49-49-es telefonszámán adnak tájékoztatást. A részletes menetrendek megtekinthetők a menetrend
menüpontnál.

 

Budapest, 2010. december 11.

MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatóság - MÁVINFORM